BİZİ TAKİP EDİN

© KARNAP MİMARLIK © 2019 HER HAKKI SAKLIDIR

FUAR STAND TASARIM VE UYGULAMA HİZMETLERİ

AHŞAP STANDLAR


Ahşap standlarda kendi içlerinde 2 gruba ayrılmaktadırlar.
Sunta + Boya ile yapılan Ahşap Standlar
Suntalam ile yapılan Ahşap Standlar
Mimari (Ahşap) Fuar Standı Türleri ve Bunların Birbirine Göre Farkları Nelerdir?
Ahşap fuar standları 2 ye ayrılmaktadır. Bunlar:
Suntalam’dan Yapılan Standlar : Suntalam standlar herhangi bir boyama işlemi gerektirmedikleri için sunta+boya yöntemi ile kurulan stantlara göre daha hızlı kuruluma sahiptirler. Stand duvarlarının istenilen şekilde temizlenebilmesi bu tür için büyük bir avantaj oluştururken suntalam birleşim yerlerinin hat şeklindeki görünümü bu türün en büyük dezavantajıdır.
Sunta + Boya İle Yapılan Standlar :Ham sunta üzerine uygulanan alçı sonrası boyama yapılan bu tür standlarda ek yerleri hiçbir şekilde gözükmemektedir. Ancak uygulanacak olan alçı sıvama işlemin kurumusı vakit aldığı için bu stand türü suntalam standlara göre daha uzun bir kurulum süresi gerektirmektedir. Suntalam stantlara göre daha şık görünüm sergilemeleride bu standların daha çok tercih edilmelerine neden olmaktadır.
Sunta + Boya Stand Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
1) Standınız için uygulanacak olan görsellerin foreks üzerine yapılmasına dikkat ediniz. Çünkü direk stand duvarı üzerine uygulanan görseller hava kabarcıkları oluşturmakta ve portakal kabuğuna benzer pürüzlü kötü bir görüntü oluşturmaktadırlar.
2) Boyanızın renginizi önceden boya kataloğundan belirleyiniz. (RAL kataloğu)
3) Boya öncesi uygulanacak olan alçının pürüzsüz olması standınızın daha şık görünmesini sağlayacaktır.

 

0216 347 73 61 karnap@karnapmimarlik.com