BİZİ TAKİP EDİN

© KARNAP MİMARLIK © 2019 HER HAKKI SAKLIDIR

İNŞAAT VE DEKORASYON HİZMETLERİ

BANYO DEKORASYON UYGULAMALARI


Banyo dekorasyonu, diğer odaların dekorasyonuna oranla biraz daha özen istemektedir. Farklı bir odada muhafaza etmenin pek mümkün olmadığı eşyaların banyoda durması ve banyo yapma aşamasında buhar ve nem oluşmasına engel olunmaması gibi durumlar sebebiyle banyo mobilyaları özenle seçilmeli, nemden ve ıslaklıktan etkilenebilecek eşyalar banyoda özenle muhafaza edilmelidir.

EKLEKTİK BANYOLAR

Basit banyolardan sıkıldıysanız, eklektik banyolar sizin için mükemmel bir seçenek olabilir. Renk, biçim ve desenlerin nasıl olacağı, yalnızca hayalgücünüze bağlıdır. Denge ve uyum aramamalısınız. Zira bu tarzdaki banyolarda hedef tarz sahibi uyumsuzluklar yakalamaktır. Tek kuralınız şu, ne kadar renkli ve ne kadar iddialı olursa o kadar iyi!

MİNİMAL BANYOLAR

Minimalizmde temiz hatlar ve basit bir renk paleti tercihi önem taşır. Bu yüzden minimalist banyo tasarlarken aklınızdaki temayı olabildiğince geri planda tutmaya çalışın. Mottonuz, “Az, daha çoktur” olsun. Banyo dolaplarınızı düzenli olarak elden geçirip eski ve kullanılmayan eşyaları depolamadığınızdan emin olmak iyi bir fikir olabilir. Bu yüzden de yıllar boyu topladığınız eşyalar için geniş bir depolama alanına sahip olmak hayati önem taşır. Duvarlar ve zemin için de dayanıklı ve nötr tonlar doğru bir tercih olacaktır. Kullanacağınız materyal ise şahsi zevkinize kalmış.

MODERN BANYOLAR

Modern bir banyo renkli, sade ya da bu ikisinin arasında herhangi bir yerde olabilir. Buna karşın, “modern” olarak tanımlanabilmesi için güncel trendleri yakalamak zorundadır. Bu tarzda bir modern banyo tercih edecekler, trendlerdeki değişime göre banyolarını tekrar değiştirmeye istekli olmalıdır. Bu yüzden de banyonuzda büyük eşyaların sade olması tercih sebebi olabilir. Küçük dekoratif unsurlarla yeni modalara uyum sağlamak çok daha kolay olacaktır.

KIRSAL TARZDA (COUNTRY) BANYOLAR

Country/kır tarzı banyolar, çiçek desenleri, yumuşak kenarlı biçimler ve taze çiçekler yardımıyla sıcak ve konforlu bir ortam sunarlar. Kırsal banyolarda bu tarzda dekoratif unsurlar çok önemlidir. Ama aşırıya kaçmamaya da dikkat edin. Bambu iskemleler, fırfırlı perdeler ve zeminde, duvarda ya da mobilyalarda kullanacağınız bej ve pastel renkler, her gün taşrada bir pansiyonda geçiriyormuş hissi yaşamanız için akla gelen ilk yöntemlerdir.

RUSTİK BANYOLAR

Rustik banyolar ahşap düşkünlüğü olanlar için çok uygundur. İster tavanda isterse klozet kapağında olsun, sıcak bir malzeme tercihi, country tarzı bir ev tasarımının çok önemli bir parçasıdır. Rustik banyolarda ayaklı küvetlere, boynuz tarzı aksesuarlara ve kirli çamaşırlar yahut saksı çiçekleri için kullanılan alüminyum kovalara sık rastlanır. Sonuçta hangi tarzı seçerseniz seçin, tercihiniz mutlaka evinizin geri kalanı ve elbette kişiliğinizle uyumlu olmalıdır. 
0216 347 73 61 karnap@karnapmimarlik.com