SANAL OFİS DEKORASYONU

Sanal Ofis Alanı nedir?

Sanal ofis, başlangıç ​​veya küçük işletmelerinizin daha büyük ve daha yerleşik görünmesini sağlamak için kiralayabileceğiniz fiziksel bir posta adresi de dahil olmak üzere bir çalışma alanı çözümüdür. Ayrıca, yerel bir telefon numarası, sekreterlik hizmeti veya fiziksel ofis alanı ve / veya saat başı kiralayabileceğiniz ve müşterileriniz üzerinde olumlu bir izlenim yaratmak için kullanabileceğiniz toplantı ve konferans salonları gibi ek özellikler de sunar.

Sanal Ofis nedir?

Sanal ofis iş alanınıza dair bir çözümüdür; geleneksel ofis alanı ile aynı faydaları sağlar, ancak maliyetinin bir kısmını karşılar.

Yurtdışında senelerdir tercih edilen sanal ofisler, fiziksel bir posta adresi sağlayarak girişimcilerin, küçük işletmelerin ve girişimcilerin yerleşik bir ofis alanının avantajlarına erişmesine imkan sağlar. Bunlar, kendi şehrinizde veya başka bir yerde prestijli bir adres, yerel telefon numaraları ve özel ofis alanı taahhüt etmeden idari destek içerebilir.

Sanal bir ofisten almayı bekleyebileceğiniz bazı özellikler ve hizmetler şunları içerir:

Profesyonel bir işletme adresi ve / veya telefon numarası

 Posta makbuzu ve yönlendirme

 Sekreter tarafından karşılama, çağrı cevaplama ve çağrı yönlendirme

 Özel ofisler ve konferans salonları dahil fiziksel ofis alanına erişim sağlar.

Fiziksel ofis alanındaki temel iş hizmetleri:

Yüksek hızlı WiFi

Baskı Faks Görsel / işitsel sunum donanımı

Kahve, çay ve hafif atıştırmalıklar gibi temel ikram hizmetleri

Sağlayıcının ağındaki diğer ofis konumlarına erişim

Ara sıra ağ oluşturma ve sosyal etkinlikler

Biz Bu Alanın Neresindeyiz?

İşte bizler de Karnap Mimarlık olarak bu hizmeti alabileceğiniz, hem ergonomik hem de göze hitap eden estetik unsurlarının bir bütün halinde olduğu sanal ofisleri projelendiriyoruz. İç Mimarinin tüm gereksinimlerini içinde barındıran sanal ofis uygulamalarımız ile ister firmaların kendine has özelliklerini içinde barındıran ya da standart gereksinimleri içinde barındıran ful donanımlı ofisler tasarlayıp hayata geçiriyoruz.

YAPABİLECEĞİNİZ EN BÜYÜK İÇ TASARIM HATALARI

Hayalinizdeki tasarımı hayata geçirmek zor bir süreç olabilir. İç mimarların dekorasyonda tasarım öncesi karşılaştıkları bu hatalardan mutlaka kaçınmalısınız. (Dağınıklıktan uzak durmayı da unutmayın.)

İşte gözden kaçırmamamız gereken tasarım temelleri:

Mobilya almadan önce mutlaka alanınızı ölçün.

    • Kişiliğinizi yansıtmaktan kaçmayın.

• Hoşunuza gitmeyen her şeyden sakının.

• Ölçek ve oran her şeydir.

Daha aydınlatıcı açıklamalar mı istiyorsunuz? Yapabileceğiniz en büyük tasarım hataları hakkında daha fazla bilgi için 10 maddede sık karşılaştığımız dekorasyon hatalarını kaleme aldık.

1.ÇOK BÜYÜK VEYA ÇOK KÜÇÜK MOBİLYA SATIN ALMAK

Ödeyebileceğiniz en büyük kanepeyi satın almak cazip gelebilir. Ancak mobilya söz konusu olduğunda daha büyük her zaman daha iyi olmaz. İç mimarların defalarca gördüğü bir hata, mobilyaların uygun bir alana uymamasıdır.

Firmamız ölçek sorunlarını önlemek için aşağıdaki adımları izlemenizi önerir:

• Ağır mobilyalar hareket ettirmeden en iyi düzeni bulabilmeniz için ölçekli bir kat planı çizin veya bir oda tasarım kiti satın alın.

• “Az olan daha çoktur” kucaklayın ve hiçbir yere çok fazla şey koymaya çalışmayın.

• Mobilya parçaları satın almadan önce odayı ölçtüğünüzde hata yapma şansınızı azaltabilirsiniz.

2. SANATSAL OBJELERİ YÜKSEĞE ASMAYIN

Duvara astığınız bir resim veya fotoğrafların ortalama boyumuzdan daha yükseğe asılması hem duvarda yanlış bir estetik algı yaratacağı gibi simetri unsurlarından uzak bir tasarım göz yormaktan öteye gitmeyecektir. Tıpkı televizyonlarımızı oturduğumuz zaman göz hizamızda konumlandırdığımız gibi sanatsal objeler de yalın bir duvarda göz hizamızın dahilinde olmalıdır.

3. AİLENİZDEN KALAN ESKİ MOBİLYALARI TUTMAK

Bazen evimizin ihtiyacı olan veya aile yadigarı denilebilecek mobilyaları evimizde uzun süre barındırırız. Kullanmasak da anısı olan mobilyaların çoğu yer işgalinden öteye gitmez. Bu konuda en iyi çözüm ya mobilyaya ufak dokunuşlar ile evde bütünlük sağlayabilecek alan yaratmak ya da biran önce kurtulmaktır.

4. RAHATSIZ YEMEK ODASI SANDALYELERİ OLMASI

Yemek sandalyeleri alırken belirlememiz gereken birçok unsur vardır. Döşemeli mi veya ahşap mı? gibi…

Sonuç olarak, yemek odası masanızda oturmak için çok zaman harcayacaksınız. Yani, yemek odası sandalyeleri satın almadan önce onları test edin. Bu sandalyede uzun süre oturmakta rahat olup olmadığınızı kendinize sorun. Değilse, aramaya devam edin.

5. KÖTÜ AYDINLATMA VEYA AŞIRI AYDINLATMA

Karanlıkta yaşamaktan daha kötü bir şey yoktur. Tavan aydınlatmanız yoksa veya mevcut aydınlatma durumunuz yeterli değilse, ek aydınlatma kaynakları satın alın.

 “Bazen insanlar üstten aydınlatmanın yeterli olacağını düşünür fakat aydınlatmayı katmanlar halinde dağıtmak daha doğrudur.”

6. RENKLER SİZİ KORKUTMASIN

Renklerden korkmayın, ancak cesur bir renk paletine girmeden önce iyi araştırma yapın. Farklı renklerde bir Pinterest panosu başlatın. Parlak sarı bir duvar boyamak sizin için çok korkunçsa, kontrastını yakalayacağınız renklerde mobilya veya objelerinizin birbirini karşılaması gerekir.

7. YENİ TRENDLER

Çok fazla tasarım trendini takip etmeyin, çünkü kısa sürede eviniz karma ve yorucu bir trend deryasına dönüşecektir.

 “İnsanların yaptığı hata, çoğu zaman trendlere güvenir ve kendi zevklerinden uzaklaşır. Bu durum dekorasyonda yorucu bir hal almaktan tamamlayıcı unsurlardan uzak bir hal alacaktır.

8. SEVMEDİĞİN BİR ŞEY SATIN ALMAK

Evinizdeki her ev dekorunu ve mobilya parçasını sevmelisiniz. “Bazen bu bir bütçe sorunu ve bazen de bir noktayı doldurmak için sevmediğiniz bir ürünü kullanabilirsiniz, ama gerçekten hoşunuza giden bir şeyi bulduğunuza bu sizi daha da mutlu eder. Çözüm? Sevdiğiniz parçayı bulana kadar iyi araştırma yapmalısınız.

9. BİTKİLERİ ÖNEMSEMEMEK

Tüm yaşam alanlarımızda bitkilere de önem vermemiz gerektiğini unutmamamız lazım. Birkaç saksı çiçeği hem dekoratif olacağı gibi yaşam alanımıza renk ve huzur katacaktır. Bitki yetiştirmek bakımı zor olmayacak bitkileri mutlaka ortamınızda barındırmalısınız.

10. ÖLÇÜM YAPMAMAK

Yeniden dekore etmenin en önemli kısmı mekanınızı ölçmek ve hatta bir kat planı oluşturmaktır. Potansiyel bir alanın görselini elde etmek, ihtiyacınız olan şeyi ve mevcut alanda hangi mobilyaları kullanabileceğinizi görmenize yardımcı olacaktır. Bu da bir başka önemli tasarım kuralı ölçeğine geri dönüyor. Ölçüm, öğelerin alanınız için çok küçük veya çok büyük olmasını önlemeye yardımcı olacaktır.

Yani, evinizi dekore ederken, her yere yanınızda bir mezura götürün. Mükemmel mobilya parçasını ne zaman bulacağınızı asla bilemezs

https://www.karnapmimarlik.com/konsept-tasarim-ve-gorsellestirme

https://www.karnapmimarlik.com/danismanlik-ve-proje-yonetimi

2020

2020 yılı tüm sevdikleriniz ile birlikte sizlere huzur,sağlık ve mutluluk getirsin. Karnap Mimarlık ailesi olarak yeni yılda yaşam alanınıza dair tüm çözüm ortaklıkları ile hizmetinizdeyiz.

2020 İÇ TASARIM TRENDLERİ YAZI DİZİSİ 3. Bölüm

HİBRİT EVLER – Oturma ve Çalışma Odası

Dinamik modern yaşam tarzı gereklilikleri nedeniyle, günümüzde mimarlar ve tasarımcılar müşterinin taleplerini, hobilerini ve tercihlerini yansıtmayı amaçlayan daha karmaşık mekansal dağılımla karşı karşıya kalmaktadır. Ortak alanların, odaların, mutfakların ve banyoların geleneksel olarak ayrılması artık modern evler için uygun değildir. Tasarımcılara, işi zevk ve rahatlama ile birleştirmek ve ev sakinlerinin özel hayatlarını daha ortak ve açık programlarla birleştirmek ve heyecan verici karma kullanım alanları oluşturmak için ilginç bir mücadele sunuluyor. Hibrit evler !


Mutfak, medya seti, çalışma alanı ve üst seviye çalışma alanı ve kütüphane gibi farklı fonksiyonel bölgeleri gizlemek için ahşap paneller, seviyeler ve yüzeyler kullanan saf ve pürüzsüz bir ortam sağlamak için kullanılabilir. Amaç bu şekilde, zarif iç dekor kompozisyonu ve stillerinden ödün vermeden bir alandaki çeşitli aktiviteleri birleştiren çok işlevli ev oluşturmak.

Yaşam alanlarının çok işlevli ve melez dağılımını sunan ahşap hacimlerden oluşan hibrit projeler; evde, ofiste ve aklınıza gelebilecek her yaşam alanında hibrit alan konforu ve çoğul kullanım alanına uygun seçenekler sunmaktadır. Tüm faydacı işlevlerin paylaşıldığı ancak yine de her bireyin gizliliğe sahip olmasına izin veren paylaşılan bir yaşam alanı yaratmanın temel amacını takip etmektedir.

Sınırlı apartman alanındaki merkezi beyaz kutunun inşa ettiği minimalist ve şık çizgi, yapının bir tarafında gizli nişler, katlanır yataklar ve mini masalar barındırıyor. Diğer tarafta girişe yakın, rahat bir mutfak nişi, dinamik bir kentsel yaşam tarzı için gerekli tüm ürünlerle donatılabilir. Basit ve çizgili bir kabuğun içinde sanatsal ve işlevsel düzenleme uygulamaları sloganımız olan yaşam alanınız dört duvardan ibaret değildir mottosunu ön plana çıkarabilir.

2020 İÇ TASARIM TRENDLERİ YAZI DİZİSİ 2. Bölüm

Mutfağınızda sadece yemek mi pişiriyorsunuz; yoksa mutfakta bir yaşam alanınız var mı?

Her ne kadar mutfaklar evlerimizde yemek alanımız olarak görülse de, iç mimarlık için günümüzde artık yaşam alanımızın kalbi niteliğindedir. Evlerin diğer odalarında olduğu gibi zamanımızı, dinlendiğimiz anları konfora dönüştüren yapıya da sahip ve aktif bir rol oynamaya başlamıştır. Bu sayede farklı işlevsel bölgeler arasında yeni bir açık zemin düzeni, tarz ve akışkan hareket yaratır. İşte, odaların akışkan dizisinin çok boyutlu yaşam tarzı için ilgi çekici tasarım çözümü sunan konforlu bir yaşam alanı oluşturmanın şık ve modaya uygun iç mimarlık örneklerini tüm sosyal medya mecraları ve Karnap Mimarlık web sitemizde.

2020 yılı iç mimarlık dalında yeni trendleri de beraberinde taşımakta. Bunların başında renk materyal ve bunlar gibi dekoratif yeniliklerin yanısıra, minimalizmin getirileri ile birlikte yeni fikirler ve akımlar da ortaya çıkmakta. Dünya bir yana, ülkemizde de büyük şehirlerde inşaat sektörünün günümüzdeki konumu ile birlikte mimari yapılarda çoğunlukla mutfakların açık mutfak modeline dönüşümü ile 2020 de daha fazla yaşam alanı sağlamasını görmekteyiz. Modern yapılar ferah alan kazanımını ön planda tutarak, dar ve kullanışsız alanlardan ziyade salona dahil Amerikan tipi mutfak stili ile bu ferahlığı sağlamakta. Eski yapılarda da artık açık mutfağa dönüşüm en çok talep aldığımız projelerimiz arasında olmakta.2020 de de bu durum devam edecek anlaşılan.

Yapabiliyorsan sakla. Living Kitchen için hazırlanan sergi projesinde, modern ev tasarımının iki önemli eğilimini gözlemleyebiliyoruz: mutfak evin merkezi oluyor; açık mutfak, sosyal alanların ortasında yer alır – çünkü modern insanlar yiyeceklerin hazırlanmasını ve tüketilmesini sosyal ve aile-zamanı etkinlikleriyle birleştirmek ister. İkincisi: Çevik, hareketli ve düzenli mobilya elemanları mutfak alanları için gerekli hale geldi. Sürgülü kapıları, gizli hareketli bir mutfak tasarımını elde etmek için gizli hareketli yapıları kullanabilirsiniz, neden olmasın?

 
yeni trendlere dair muhteşem bir örneğini görmekteyiz - genel depolama, bir TV dolabı ve hepsi iki kayar panelin arkasına gizlenebilen özel tasarım bir mutfak gibi birçok kullanım sağlayan fonksiyonel, doğrusal depolama yapısı.
 

2020 İÇ TASARIM TRENDLERİ YAZI DİZİSİ GİRİŞ

Merhaba! Blogumuzda birkaç bölümden oluşan bir yazı dizisi ile 2020 yılına dair Dünyanın dört bir yanından ünlü İçmimarlık otoritelerinin belirlediği trendleri sizler için bu uzun yazı dizimizde derledik. 2020 sezonu dekorasyon ve trendlerde ne gibi yenilikler getirecek?

Moda endüstrisi üzerinde ve şimdi iç tasarımda güçlü bir izlenim bırakan trendlerden biri, 70’lerin gece disko kulübünün lüks, kadife yumuşaklığı ve 80’lerin dikdörtgen hacimleriyle birlikte ışıltısını 2020 de görmek mümkün. Fakat nostaljik yaklaşımın yanı sıra, bu sanatsal izlenimler neler taşıyor? Bu özellikler hangi alanlarda karşımıza çıkıyor? Yaşam alanlarımızı nasıl değiştireceğiz?

İyimser açıdan bakacak olursak, önümüzdeki 2020-2021 sezonunun daha güzel ve daha sürdürülebilir girişimler getireceğini, bunun da güzelliği ve stili mükemmel bir şekilde garanti altına almasını, ancak doğanın zararlı sonuçlarına yol açmamasını bekleniyor. Gelecekteki 2020 için en heyecan verici beklentilerden ve örneklerden biri, endüstrinin ve tasarımcıların geri dönüşüme, alternatif teknolojilere ve doğa ile teknolojiler arasında iyi dengelenmiş bir yaklaşıma dayalı sıra dışı ve yeni malzemeler yaratmadaki yenilikçi deneylerini gözlemleekteyiz.

Birçok yenilikçi şirket ve genç tasarımcı, artık malzemelerin kullanımını, başkalarının çöp olarak gördüğü şeylerin yeniden kullanımı ve yenilikçi materyallerin ve trendlerin yaratılması konularında denemeler yapmaktadır. Deniz otu, bambu veya mısır gibi doğal malzemelerin kullanımı, zaten modern mobilya elemanları ve dekor detaylarının üretimi üzerinde zaten güçlü bir niş ve etkiye sahiptir.

 

İç dekordaki bu “yeniden kullanım-geri dönüşüm” yaklaşımının yeni, merak uyandırıcı ve yaratıcı ilham verici ayrıntıları, elektronik bileşenlerin ve oto-teknolojilerin geri dönüşümü haline geldi. Ancak, elbette, tüm endüstriler için en önemli husus, plastik kullanımını azaltmak ve mevcut olanı geri dönüştürmektir – özellikle de dünyanın her yerindeki okyanuslarda ve su kütlelerinde bulunan devasa plastik çöp yığınlarını dikkate alırsak. Zararlı ve çevre düşmanı atıkların işlevsel ve şık mobilya detaylarına geri dönüşümü bu harika örneklerle zaten güçlü bir trend. Gezegenimizi tehdit eden ekolojik problemlerle ilgili ortaya çıkan farkındalık ve sosyal bilinç, endüstrinin üretimdeki rolü etkin hale gelmektedir. Ayrıca birçok insan, yerel olarak üretilen ürünleri ve el yapımı öğeleri tercih etmeye başlar.

 

Böylece önümüze iki eğilim çıkıyor; lüks tüketim ve sürdürülebilir ve doğal kaynakların keşfinin gerekliliği. Her ikisi de iç tasarımda nasıl birleşecek? Bu, 2020’deki tasarım trendleri yazımızda ele alacağımız sorulardan biri.

 

Diğer önemli bir konu ise, modern kentsel yaşamın yeni eğilim ve gereksinimleridir. Şehir yaşam tarzının artan dinamikleri, sınırlı hacimsiz alanlardan daha fazlasını gerektirir. İşlerin dijitalleştirilmesi ve esnek çalışma programları daha fazla insanın evden çalışmasına izin verir ve bu da tasarımcılara ev tasarımına entegre edilmiş özel çalışma alanları ile ev yaratma zorluğunu verir. Yaratıcı tasarım çözümleri gerektiren sürdürülebilir, fakat zorlu bir trend. Dinlenme, eğlence ve günlük aktiviteler için geleneksel alanların yanı sıra iş için yeni bir alana ve yaratıcı ilhamlara ihtiyaç vardır. Ne mücadele ama?

 

Modern ev tasarımındaki bir diğer önemli değişim, entegre yaşam alanı tasarımları olarak belirlenmiştir. Nedir entegre yaşam alanı? İnsanların sosyalleşirken yemek hazırlamalarını sağlayacak amerikan mutfak ve oturma alanı. Mutfak, yemek ve yaşam alanlarının açık bir kat planı, modern yaşamın dinamiği için yeni bir “zorunluluktur”. Yemek yaparken sosyalleşmek, yaratıcı ve şık çözümler üreten yeni bir trend haline dönüşmüştür. Ülkemizde de geçtiğimiz yıllarda kentsel dönüşüm ile inşa edilen yeni yapılarda da bu değişimin örneklerini sık görmek mümkündür.  Böyle bir yaşam alanı dağılımı, küçük çocukları olan genç aileler için de yemek hazırlarken çocuklara göz kulak olmalarını sağlayan bir yardımcı olduğu gibi alanın daha ferah ve iç açıcı görünüm sağlamaktadır.

 
 

Özetlemek gerekirse, geniş alanlarda mobilya elemanları ve konfor sağlayan eşyalar oturma odasında her zaman tercih sebebidir. Yatak odaları lüks ve tamamlayıcı olan çekici materyalleri ön plana çıkartmak için mükemmel bir alandır. Yatak odası tasarımında, kadife, ışıltılı metal detaylar, mermer ve diğer lüks malzemeler ortamın sıcaklığını etkileyici unsurlardır. Dikdörtgen şekillerden hoşlanıyorsanız, 70’lerin ve 80’lerin parlak renkleri ve disko ışıltısını şimdi oturma odası tasarımına sokma zamanı. Özgün tekstil ürünler, perdeler, kadife dokular, yatak odalarındaki gelecekteki ortamların kendi Rönesanslarına sahiptir.

 www.karnapmimarlik.com     
karnap@karnapmimarlik.com

MOBİLYA TASARIMI

Mobilya, insanların yaşam alanlarını güzelleştirmenin yanı sıra kullanım amacına uygun ergonomik ve konfor sağlayıcı önemi vardır. İnsan yaşadığı alanı güzelleştirmek, en verimli ve en rahat yaşam ortamını oluşturmak ve görselliğin ruha hitap ettiği bir ortam geliştirmeyi hedeflemektedir. Özellikle bu durum, görsel algının kişi üzerindeki etkisini ön plana çıkarmakta ve mobilya tasarımı konusunun önemine vurgu yapmaktadır.

YAŞAM ALANINIZ SİZE MUTLULUK GETİRSİN

İnsanların her ortamda kendisini rahat hissetmesi önemlidir. Ancak ev, insanların mabedi konumundadır. Tüm günün yorgunluğunu, stresini kişinin üzerinden attığı ve kendisini en rahat hissettiği yerdir. Bu nedenle yaşanılan alanın mobilya tasarımı kişinin ruhuna,zevk ve estetik değerlerine hitap etmelidir. Bu hizmeti Karnap Mimarlık uzman kadrosuyla kişiye özgü tasarlamakta ve alıcının beğenisine sunmaktadır. Salon, yemek odası, oturma odası ve yatak odası mobilya tasarımı hizmetini 1. sınıf malzeme ile istenilen ölçü ve renkte yapmaktadır. Yaşadığınız alanı güzelleştiren Karnap Mimarlık, müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurarak hizmet vermektedir.

 ÇALIŞMA ORTAMINIZI KENDİNİZE ÖZGÜ TASARLAYIN

Özellikle çalışma hayatı ticari hacmin büyümesi ve ofis de çalışan personel sayısının artışı çalışma hayatında ofis kavramını doğurmuştur. Ofis personelleri, tüm günü kapalı bir alanda geçirmesi ve hareket kabiliyetinin azalması neticesinde genel olarak çalışma verimi düşmektedir. Ancak ofis ortamı mobilya tasarımı ile sıcak ve samimi bir ortama çevrildiği takdirde çalışanlar kendilerini daha mutlu hissettikleri için çalışma performansında düzelmeler görülmektedir. Ayrıca gelişen ofis kavramları home office, open office ve kolektif office durumlarını doğurmuştur.

OFİS KAVRAMINA GÖRE MOBİLYA TASARIMI

İş kollarının artması sonucunda ofis konusunda oluşan ihtiyaçlarda da değişimler olmaktadır. Özellikle iş hayatının ev ortamından yürütülmesi sonucunda doğan home office kavramı, daha rahat ve ergonomik mobilya seçenekleri sunmaktadır. Kendisini ev ortamında hissetmesini sağlayacak ortamı oluşturan home office mobilyaları Karnap Mimarlık tarafından özenle tasarlanmaktadır. Ayrıca open office dediğimiz açık ofis kavramı da geniş bir alanda bulunan çok sayıda çalışanın bölme ofis mobilyaları ile birbirlerini olumsuz yönde etkilemeden çalışmasına imkan sağlamaktadır. Bir diğer kavram olan kolektif office de ise özellikle sessiz çalışılma olanağı sağlamaktadır.

            Yaşam alanınıza dair mobilya tasarımı ve tüm diğer hizmetlerimizi Karnap Mimarlık İç Mimarlık & Tasarım & Uygulama olarak web sitemiz www.karnapmimarlik.com ve tüm sosyal mecralardan takip edebilir, detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

https://www.karnapmimarlik.com/mobilya-tasarim-ve-uretim-hizmetleri

YENİ BİR EVİ DEKORE ETMEK Mİ ? TAŞINIRKEN ALMANIZ GEREKEN 5 KARAR

Taşınma işlemi hemen herkes için çok yorucu ve kaotik bir süreçtir. Eğer evinizi satıyorsanız, evinizi doğru bir şekilde sunmak, evinize talip olanların içine sineceği doğru dekorasyona sahip olması başlı başına zor bir iştir. Öyleyse, eski evinizi doğru sunma sonrasında toparlanma ve temizleme görevi var. Ve sonra, yeni evinizde kolileri açıp sonu bitmeyecek yerleşme süreci vardır.

Birçok nakliyeci ev taşıyanların bir daha asla hareket etmek istemediklerini düşünüyor veya en azından bir dahaki sefere evlerini farklı bir şekilde kurmak isteyebilirler. İşte bir dahaki sefere yeni bir evi daha iyi ve daha kolay bir şekilde dekore etmeyi sağlayan 5 ders.

  1. PAKETLEDİĞİNİZ (VE TAŞIDIĞINIZ) EŞYALARIN BİR KISMI GERİDE BIRAKILMALIDIR.

Taşınma sürecinde en yaygın fark, eşyalarınızın düşündüğünüzden çok daha fazlasına sahip olmanızdır. Ve dürüst olmak gerekirse, son zamanlarda eşyalarınızın ne kadarını aktif kullandınız? Birçok ev taşıyan, taşınmasını istediği malların büyük bir yüzdesinin geride kalması gerektiğinin farkına varır. Bu nedenle emek, maliyet ve zamandan tasarruf mümkün olmayacaktır.

Kaldı ki, taşınma planınız olmasa bile, kargaşayı gidermenin zamanı geldi. Yaptığınız alan ve eşya fazlalığı düzenlemesi sonunda daha iyi hissedeceksiniz ve işleri toplamanın zamanı geldiğinde hazır olacaksınız.

Çözüm:

Paketleme ve temizleme iki farklı görevdir. Paketleme işlemi sırasında temizlemeye çalışmak, kısa sürede çok fazla iş yapmak demektir. Taşımaya başlamadan en az iki ay önce düzenleme işlemine başlayın. İlk olarak bir oda belirleyip neyin atılacağına, geri dönüştürüleceğine veya bağışlanacağına karar verin. Bu şekilde, toplanma zamanı geldiğinde, zamansal tasarrufunuz artacaktır.

  1.   ESKİ EVDEN TAŞIDIĞINIZ MOBİLYALARIN BİR KISMI YENİ YERE SIĞMAYABİLİR

Mobilyaları bir yerden diğerine taşırken sık karşılaşılan sorunlardan biri, büyük parçaların ölçeğinin veya tarzının yeni taşındığınız yere uyumlu olmamasıdır. Yakınlarınızdaki ikinci el (spot) mağazalarına satış yapabilir, daha sonra yeni alacağınız ürünler için harcama yapabilirsiniz.

Çözüm:

Başlıca mobilya parçalarınız, klasik, renkli ve modüler olmalıdır. Daha küçük parçalara ayrılabilen veya gerektikçe geniş alanlara genişletilebilen kanepeler veya mobilyalar almaya özen gösterin. Ve bir kere taşındığınızda, klasik mobilyalarınıza renk katmak için bu yönde yatırım yapın. Yastıklar veya kilim satın almak, stil sahibi olmayan bir kanepenin yerini almaktan çok daha uygun ve hesaplı bir harcama olacaktır.

3. AĞIR VE TEK PARÇA MOBİLYADAN UZAK DURUN

Mobilya ne kadar ağır olursa, kalitenin o kadar iyi olduğu bir gerçekti. Ancak, üretim ve malzeme gelişmeleri sayesinde artık bu veriden yola çıkmanın doğruluğu kalmadı. Ağır, dev bir kanepenizi kaldırmanız gerektiğinde, bir zamanlar sevdiğiniz kadar sevmeyebilirsiniz.

Çözüm:

Satın almadan önce mobilyaların ağırlığını göz önünde bulundurun. İyi yapılmış ancak hafif malzemeler içeren parçaları arayın. Daha da iyisi, bir sonraki harekette zamandan ve paradan tasarruf etmek için modüler parçalanabilir mobilyalar veya bu parçalar gibi düz paketler satın almaya özen gösterin. Hareket etmeyi planlamıyor olsanız bile, hafif mobilyalar etrafını yeniden düzenlemeyi veya temizlemeyi kolaylaştırır.

4. ESKİ EVİNİZ TOPARLANINCA DAHA MI CAZİP GELDİ?

Evinizden taşınırken, eski evinize tekrar tekrar aşık oldunuz mu? Yalnız değilsiniz. Satmak için hazırlandıktan sonra evinizin bu kadar harika görünmesinin sırrı nedir? Sadeleştirme ve birkaç uygulamalı tasarım ilkesi.

Çözüm:

Yeni bir ev dekore ederken, evinizi bir manken gibi görünecek şekilde ayarlayın ve her gün böyle yaşayın. Bu, dağınıklığın olmadığı, her şeyin ortadan kaldırıldığı ve her odada aksesuarlar ve renklerin doğru dokunuşuna sahip olduğu anlamına gelir. Güzel kokulu mumları yakın ve evinizin tadını çıkarın!

Ev dolduğunda, mobilyalarınızı ve aksesuarlarınızı yeniden düzenleyin. Alanınızı birkaç ayda bir tazelemek, odanın enerjisi için harikalar yaratabilir.

5. HEMEN BOYAYIP DEKORE EDİN…

Dürüst olalım. Son birkaç yılda taşındıysanız, muhtemelen hala açmamış olduğunuz bazı kutular vardır. Ya da üstesinden gelmek istediğiniz ve hiç başlayamadığınız ev geliştirme projeleri. Mümkün olduğunca hemen ileriye erteleme ihtimaliniz olan değişikliklere odaklanın.

Çözüm:

Yeni bir eve taşınırken dekorasyonunun hemen yapılması gerekir. Aydınlatmayı yükseltmek, döşemeyi boyamak veya değiştirmek gibi yapmak istediğiniz projeleriniz varsa, yerleşmeden önce bunları yapın. Boyama ve dekorasyon ve tadilat gibi daha karmaşık projeleri yeni eve yerleşmeden önce yapmak çok daha kolaydır, ancak önceden yapamıyorsanız, taşınırken öncelik belirleyebilirsiniz. Tüm kutuları en kısa sürede açın. Yerleştikten sonrasında da evinize dair eksiklikleri belirleyip bir sıraya koyabilirsiniz.

Yeni bir eve taşınmadan önce muhakkak bir profesyonel yardım alın. Bu dönemde yapacağınız doğru harcamalar sizi ileride daha büyük ve masraflı harcamalardan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Tüm dekorasyon fikirleri ve ücretsiz keşif için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

https://www.karnapmimarlik.com/insaat-ve-dekorasyon-hizmetleri

https://www.karnapmimarlik.com/mimarlik-ve-ic-mimarlik-hizmetleri

https://www.karnapmimarlik.com/konut

https://www.karnapmimarlik.com/ticari-ve-endustriyel-mekanlar

Neden Bir İç Mimara İhtiyacımız Vardır?

Vakit geçirdiğiniz herhangi bir yer doğrudan varlığınızı etkiler. İç mekan ile birlikte olan yer, ne düşündüğünüzü, ne yaptığınızı, insanlarla nasıl etkileşimde bulunduğunuzu, ne kadar motive olduğunuzu ve günlük hayatınızın milyonlarca yönünü etkiler. Bu, evinizin veya ofisinizin iç tasarımını ve mimarisini refahınız için son derece kritik hale getirir. Çevremizdeki alan bu kadar önemliyse, sizde önemli bir soru işareti oluşturur : Evimin, ofisimin, dükkanımın, otelimin veya inşa edebileceğim başka bir alanın içini inşa etmek için bir iç mimar tutmalı mıyım? Tasarım ve projeler üzerinde çalışmak için harcadığımız her zaman, işte aklınızdaki rüya alanı için bir iç tasarım danışmanı tutmanın sizin için son derece önemli olduğunu düşündüğümüz sebeplerden bazıları:

PROFESYONEL MESLEKİ YAKLAŞIM:

Profesyonel bir iç tasarımcının yardımı olmadan etrafınızdaki alanı inşa etmeyi düşündünüz mü? Öyle yaptıysanız bu şaşırtıcı bir durum değildir. İnternet ile beraberinde gelen fikirler, kavramlar ve teknikler okyanusuna erişim imkanınız var. Bir google araması ile hemen karşınızda yaklaşık 5 milyon tasarım konsepti çıkar, ve güzel olan kısmı da tamamen ücretsiz olmasıdır.

Ancak, bir tasarım görmek ve onu başarıyla uygulamak için tamamen farklı bir görev görmek bir şeydir. Aslında, çoğu tasarımcı, mekanın tasarımı söz konusu olduğunda müşterilerinden gelen fikir ve istekleri göz önünde bulundurur. Deneyimli bir tasarımcı, yalnızca internetteki araştırmalarınızdan edindiğiniz fikirlerin uygulanabilirliğini ve pratikliğini vurgulamakla kalmayacak, aynı zamanda doğru malzemeleri bulmanıza da yardımcı olacaktır. Buradaki profesyonel yaklaşım çok önemli bir hal alır çünkü belirli bir koltuk tipini beğenebilirsiniz, ancak iyi bir iç mimar, oturma kapasitesi, kumaş ve diğer birçok şey açısından detayların önemi ile bir bütün oluşturacaktır.

Alan ve düzen nedeniyle her zaman bir evin bir profesyonel tarafından planlanmasının önem ve gerekliliğini zorunlu kılmaktadır. Çeşitli materyaller birbiriyle uyumlu olacak ve profesyonelce tasarlanmış bir alanda çok daha fazla simetri fark edeceksiniz.

 BÜTÇENİZDEN TASARRUF EDERSİNİZ

Bir iç tasarımcının paradan tasarruf etmesinin birçok yolu vardır. İç mekan tasarımcınız bütçeniz hakkında yeterince bilgi sahibi olduktan sonra, her şeye bu şekilde uymak onların sorumluluğundadır. Tüm müşterilerimize, bir kişinin iç mekanda harcayabileceği asgari veya azami miktar olmadığını söylemeye devam ediyoruz. Ama dürüst olmak gerekirse, çoğu zaman mülkünüze değer katmayan şeylere para harcamaya değmez.

İç mekan tasarımcınız, bütçenizdeki en iyi iç mekanları ve alan kısıtlamalarını yaratmanıza yardımcı olacak birçok şeyi dengeleyecektir. Nelerden vazgeçilmeli ve nerede ödün vermelisiniz bu uzmanlar tarafından ustalaşmış bir sanattır.

Alanınızı oluşturmak için anlaştığınız iç mimarlar ve dekoratörler, tedarik edilen malzemelerin israfının asgari düzeyde olmasını sağlayarak, aksi takdirde israf edilecek % 10-15’lik bir tasarruf sağlıyor.

DOĞRU MALZEME ÖNERİSİ

Evinizde / ofisinizde çeşitli yerler için tedarik etmeniz gereken malzemeler vardır. Bir banyoyu örnek alalım. Fayansları, muslukları, dolapları, duş sistemlerini, ışıkları, gider sistemlerini tedarik etmeniz, su yalıtım malzemelerini, aynaları, havlu raflarını, diğer donanımları, depolama mobilyalarını ve ihtiyacınıza bağlı olarak bir sürü başka şey almanız gerekir.

Her biri için onlarca ve yüzlerce marka var. Her biri farklı fiyatlandırılır. İç mekan tasarımcınız, fiyat, kalite, mekanınızın tasarım dili, dayanıklılık ve önceki müşterilerden gelen geri bildirimleri dikkate alarak her ihtiyaç için en doğru malzemeleri önerebilir.

Ayrıca, malzemeleri seçmek için ziyaret edilecek doğru yerleri ve sipariş vermek için doğru zamanı bilirler. Bu başlangıçta küçük bir görev gibi görünse de projeniz devam ettikçe her bir malzemeye zaman ve çaba harcamak, uzmana bırakılan çok sıkıcı bir iş haline gelir.

 ZAMANDAN VE İŞ GÜCÜNDEN TASARRUF

İstanbul bir çok ticari iç mekan kiralanan mülkler üzerine kuruludur. Yeri hazırlama süreci tek bir günü boşa harcamaması son derece önemlidir. Zaman kısıtlamaları nedeniyle kalitenin zarar görmemesini sağlamak için tasarımcının koordineli bir çaba göstermesini gerektirir.

Konut projelerine gelince, ev sahiplerinin iç mekanları hakkında daha heyecanlı olduklarını görürüz. Bir ev sahibi için, sıkıştırılmış bir zaman çizelgesinde yapmak yerine her zaman doğru yapmakla ilgiliyizdir. Ancak, çoğu ev içi işin kapsamına bağlı olarak zamansal olarak süreç yönetimi çok iş gücü ve zaman taahhüdü gerektirir.

Bir tasarımcı ile anlaşmak omzunuzdan büyük bir yük almayı ve daha az emek harcamanızı sağlar. İç mimarlar; işçinin işini denetler, satın almaları sağlar, doğru malzemeleri ve doğru yeri önerir, iş yüklenicileriyle koordine olur, yerinde sorunları ele alır ve daha fazlasını yaparlar. Bu size muhtemelen hayal edebileceğinizden çok daha fazla zaman kazandırır. Bu sadece mülkünüzün zamanında tamamlanmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yaptırdığınız işteki yolculuğun sizin için de zevkli olmasını sağlar.

MEVCUT EN İYİ İŞLETMELERE ERİŞİM

İç mekanınız ile ilgili zevkleriniz ölçüsünde en iyisini planlayabilirsiniz, ancak bunları yürüten insanlar tamamen farklı bir şey üretiyorsa bu tam bir zaman ve emek kaybıdır. Her projenin çeşitli amaçlar için İç mimarlara ihtiyacı vardır – Mobilyacı, Mermer, Elektrik, Tesisat, Asma Tavan uzmanları. İstanbul’da ve diğer tüm kasaba veya şehirlerde bunlardan birçoğu hizmet vermektedir. Ancak, herhangi bir meslekten olmayan kişinin, onlarla gerçekten çalışmadan uzmanlığı ve bitişi ölçmesi zordur.

İstanbul’daki iyi bir iç mimar, daha önce çalıştığı sabit bir inşaat ekibine sahiptir. Mevcut işin tasarımcı ile müteakip inşaat ekibi ile eşleşmesi önemlidir.

TEKNİK YAKLAŞIM AVANTAJI

İç Mimarlık, ciddi bir bilgi birikimi ve tecrübe ile mümkün olacak bir iş alanıdır.Profesyonel olmayan amatör yaklaşımlar veya iç mimariyi kapsayan dallarında yaşam alanınızda yaptığınız değişikliklerde teknik detaylarda eksik yada yanlış işler yapmanıza neden olabilir.Her projenin birçok alanında sadece uzmanların cevaplaması gereken sorular ile karşılaşabilirsiniz.

Örneğin;

  • Odanızın aydınlatmasında kullanacağınız malzemelerin konumlandırılması ve kaç adet kullanılacağı,
  • Televizyonunuz ile yatağınız arasındaki olması gereken mesafe ne kadar olmalıdır? gibi…

EN SON TASARIM TRENDLERİ VE ÜRÜNLERE ERİŞİM

Tasarım konseptleri, tasarımcınız için ekmek ve tereyağı gibidir. Sadece ülkemizde değil, dünya genelinde sektörde yaygın olan son trendler konusunda son derece hızlı güncellemeler vardır. İnternette mevcut olan tasarımlara erişebilmenize rağmen, tasarımcınız dergiler, bloglar ve yayınlar aracılığıyla profesyonel dünyanın en iyisine erişebilmektedir. Ürünlere gelince bile, markaların ve üreticilerin çoğu, piyasaya girmeden önce iç tasarımcıları yeni ürünleri hakkında bilgilendirir.

İÇ MEKANINIZI GÖRSELLEŞTİRME

İstanbul ve diğer şehirlerdeki çoğu iç mimar, tasarım girdilerinizi ve en uygun olacağını düşündükleri yerinizi içeren 3 boyutlu modellemeler yaratır. Bu çok önemli çünkü dekorasyon işlemine çok para harcayacaksınız ve doğru yatırımı yaptığınızdan emin olmak isteyeceksiniz.

Çoğu tasarımcı, 3D görselleştirici ve sanatçıdan oluşan bir ekibe sahiptir. 3D tasarım, 3D Max adlı bir yazılım kullanılarak yapılır. Size iç mekanınızın 3 boyutlu görüntüsünü verir. Bu aşamada değiştirilmiş veya eklenmiş herhangi bir yeniliğin nasıl göründüğü konusunda bilgilendirilirsiniz. Bir iç mimar ile çalışılması bu hizmet nedeniyle çok daha önemli hale geliyor.

BOŞ ALANIN  EN İYİ KULLANIMI

Birçok insan, herhangi bir iç tasarımda boş alanın önemini unutur. 500 metrekare alana veya 2000 metrekare alana sahip olabilirsiniz. Fakat bilimsel olarak planlanmamışsa, klostrofobik ve tedirgin olmanızı sağlar. İstanbul’da pek çok iç tasarımcının küçük alanlarda güzelce oynadıklarına tanık oluyoruz.

Nispeten küçük bir alana sahip olduğunuzda, akıllı bir tasarım birçok konunuzu çözebilir. Dünyanın çoğu metropol kentinde emlak fiyatlarının yükseldiği daha küçük alanlar için kamu hizmetleri oluşturmak için küresel olarak çok sayıda araştırma yapılmıştır. Uzmanınız birçoğunu tanır ve kat planınıza dahil eder.

GÖRSEL VARLIK

Mağaza ya da showroom iç mekanları için bir iç tasarımcı alıyorsanız, doğru uzmanı bulmak daha da önemli hale gelir. Görsel Mağazacılık, son birkaç yılda agresif bir şekilde gelişen bir çalışma alanıdır. Müşterilerinize gösterdiğiniz şeyler, ürünleriniz hakkında ne düşündükleri, satın aldıkları ürünleri, showroom / dükkan / mağazanızın iç mekanından doğrudan etkilenir.

Şehrinizdeki en iyi mağazalarda tanık olduğunuz Akıllı Perakende iç mekanları tesadüfen dekore edilmez. Müşteri ve ürün yelpazesi göz önünde bulundurularak özenle planlanır ve koordine edilir.

SON OLARAK;

Siz değerli okuyucularımıza bir profesyonel ile organize çalışmanın yararlarından bir kaçını ele alarak ne kadar gerekli olduğunu anlatmaya çalıştık.Ülkemizde malesef iç mimarlığın gerekliliğini göz önünde bulundurmadan yapılan işlerde uzun vadeli birçok problem ile karşı karşıya kalınılması kaçınılmaz oluyor.Yaşam alanınızda yapacağınız tüm değişiklikler için mutlaka profesyonel destek alınız. Karnap Mimarlık olarak ana prensiplerimizden yola çıkarak sizlere bu yazı ile yardımcı olacak bilgileri ve iş alanımıza dair tüm paylaşımlarımız ile yardımcı olmaya devam edeceğiz.

Bizi takip etmeye devam edin.

www.karnapmimarlik.com  karnap@karnapmimarlik.com

https://www.instagram.com/karnapmimarlik

https://www.karnapmimarlik.com/mimarlik-ve-ic-mimarlik-hizmetleri