BİZİ TAKİP EDİN

© KARNAP MİMARLIK © 2019 HER HAKKI SAKLIDIR

İNŞAAT VE DEKORASYON HİZMETLERİ

GERGİ TAVAN (BARİSSOL) UYGULAMASI


GERGİ TAVAN (BARRISOL) VE UYGULAMASI

Gergi Tavan sistemi esas olarak hasarlı tavanların çözümü olarak 30 yıl önce Avrupa da bulunmuştur. Artık günümüzde hasarlı tavanların çözümü olsa da esas olarak olağanüstü estetik ve lüks görünümü sayesinde mimarinin vazgeçilmez bir unsuru olmuştur.

Gergi tavan aydınlatmaları Flouresant ve Led aydınlatma olarak 2 çeşittir.Led Işıklı gergi tavanlar enerji tasarrufu sağlamanın yanında 50.000 saat gibi uzun ömürleri ile de öne çıkmaktadır.
Gergi Tavan malzemeleri alüminyum profil , alüminyum bant ve kumaştan oluşmaktadır.

İlk önce alüminyum profiller alçıpana veya betona monte edildikten sonra , alüminyum bantlar işıgın aşağıya sızmasını engellenmek amacıyla alüminyum profillere yapıştırılır. Son alarak kumaş ısıtılarak profillerin aralarına sıkıştırmak suretiyle gerilir.
Gergi Tavanlar ; Mağazalarda , Ofislerde , Konutlarda , Otellerde, Hastanelerde , Avm'lerde mimarinin ayrılmaz bir parçası olarak kullanılmaktadır.
Milyonlarca renk, şekil ve desen seçeneği sunması yanı sıra, gergi tavanlar ışık ve gölge yansıtmaları ile de mükemmel ürünlerdir. Işık geçirgen yapıları ile birlikte renk değiştiren ve renk geçirgen özellikleri de mevcuttur.
Led ışık teknolojisi artık gergi tavanların aydınlatma kaynağı olarak kullanılmaktadır.Ledlerin RGB (Renk Değiştirme) Özelliği sayesinde kullanılan mekanlara etkileyici bir görsel şölen sunmaktadır. Şerit led isimli ürünlerin üzerinde minik aydınlatıcılar bulunmakta ve gergi tavan uygulanırken gizli ışık olarak bu şeritler kullanılmaktadır. Zaman ayarlı renk değişimi özelliği olan bu led şeritler, gergi tavan ürünlerine renk değiştirme özelliği katılabilmektedir.

 

0216 347 73 61 karnap@karnapmimarlik.com