BİZİ TAKİP EDİN

© KARNAP MİMARLIK © 2019 HER HAKKI SAKLIDIR

İNŞAAT VE DEKORASYON HİZMETLERİ

ZEMİN KAPLAMA UYGULAMALARI


3 BOYUTLU ZEMİN UYGULAMALARI

Polimerik 3D zemin uygulaması, yaşam alanlarınıza 3 boyutlu görsel etki oluşturan bir uygulama türüdür. Evlerinizde istediğiniz görselleri veya ofis ve işyerinizde markanızı zemine 3 boyutlu görünüm olarak uygulatabilirsiniz. Uygulanmasını istediğiniz görselin üstüne uygulanan şeffaf polimerik malzeme sayesinde her türlü darbelere karşı korunaklı olmaktadır. Her türlü zeminlerinizde uygulanabilmektedir ve dilediğinizde sorunsuz değiştirilme imkanına sahiptir.
Polimerik 3D zemin uygulaması, iç mekanlarda istenilen her bölgeye uygulanabilmektedir. Evlerde, banyo, antre ve mutfak zeminlerinde, ofislerde, antre giriş ve koridor zeminlerinde görselliğe ihtiyaç duyulan tüm alanlarda tercih edilmektedir.

EPOKSİ ZEMİN KAPLAMALARI

Epoksi reçineler mükemmel derecede boya ve endüstriyel ürünlerin yüzey kaplamalarında ve yapıştırıcılar da kullanılır. Epoksi termoset plastik grubunda yer alan, sıvı polimer katkılardan elde edilen, bir çok özel formülasyonlarla geliştirilen, suya, aside ve alkali asitlere dayanıklı bir üründür.
Genellikle iki bileşenli olup, diğer temoset plastik maddelerden farklı olarak sıvı olarak hazırlanıp uygulanır ve zaman içinde sertleşerek nihai sertliğe ulaşarak kaplama malzemesi olur.
Epoksi’nin başlıca kullanım alanları
• Endüstriyel alanların zeminlerinin kaplanmasında
• Otopark ve benzeri alanların zeminlerinin kaplanması ve yalıtılması amacıyla
• Endüstriyel ürünleri boyanması ve kaplanmasında
• Su yalıtım uygulamalarında astar olarak
• Pas önleyici olarak
• Ankraj dolgularında
• Ahşap ve benzeri şeylerin yapıştırıcıların da
• Mermer ve benzeri doğal taşların yapıştırılmasında
• Demir ve metallarin yapıştırılmasında
• Gemi ve deniz aralarının yüzeylerinin kaplanmasında
• Hastane ve hizmet alanlarının zeminlerinde
• Fabrikaların ve üretim alanlarının zeminlerinde

Epoksi Çeşitleri;
Antistatik epoksi uygulaması
Coating epoksi uygulaması
Granüllü epoksi uygulaması
Mortar epoksi uygulaması
Self-levelling epoksi uygulaması
Terrazzo epoksi uygulaması

3 Boyutlu zemin kaplama

Antisitatik zemin kaplama
Epoksi Anti-Statik kaplama temizlenmesi kolay ve toz tutmayan bir zemin kaplamasıdır. . Kolay temizlenir, orta oranda mekanik mukavemeti ve kimyasal dayanımı vardır.Anti-statik kaplamada statik elektriğin bakır baralar ile mevcut ortamdan uzaklaştırılması hedef alınmıştır. Epoksi Anti-Statik kaplama, yeni beton zeminlerde veya aşınmış, çukurlaşmış, zedelenmiş beton zemin yüzeylerini parlak, yoğun ve pürüzsüz bir hale getiren bir zemin kaplama türüdür. Kimyasal nitelikli bu kaplama ile zeminler hızlı, dayanıklı bir şekilde oluşturulabilir. Zemin kaplaması yapıldıktan yaklaşık bir gün sonra üzerinde yürüme için hazır hale gelir. Tam mekanik ve kimyasal dayanım için 7 gün beklenerek ağır yüke maruz bırakılmamalıdır.
Kullanım Alanları : Epoksi Anti-Statik kaplama Kaplama , tüm endüstriyel döşemelerde , hastaneler , elektrik fabrikaları, elektronik fabrikaları, otomotiv sektörü ve statik elektrikten etkilenmemesi istenen tüm yüzeylerde farklı renk tercihleri ile kullanılabilmektedir.

Coating zemin kaplama
Epoksi Coating kaplama, temizlenmesi kolay ve toz tutmayan bir zemin kaplamasıdır. Kolay temizlenir az oranda mekanik mukavemeti ve kimyasal dayanımı vardır.
Epoksi Coating kaplama, yeni beton zeminlerde veya az aşınmış, zedelenmiş beton zemin yüzeylerini parlak, yoğun ve pürüzsüz veya pürüzlü bir hale getiren bir zemin kaplama türüdür. Kimyasal nitelikli bu kaplama ile zeminler hızlı, dayanıklı bir şekilde oluşturulabilir.
Zemin kaplaması yapıldıktan yaklaşık bir gün sonra üzerinde yürüme için hazır hale gelir. Tam mekanik ve kimyasal dayanım için 7 gün beklenerek ağır yüke maruz bırakılmamalıdır.
Kullanım Alanları: Epoksi Coating Kaplama, tüm endüstriyel döşemelerde, ilaç fabrikaları, kimyasal fabrikalar, hastaneler, elektrik fabrikaları, makine fabrikaları, gıda üretim tesisleri, kimyasal fabrikalar, tekstil fabrikaları, giyim atölyeleri, plastik üretim tesisleri, otomotiv sektörü ve tüm depolarda farklı renk tercihleri ile kullanılabilmektedir.

Mortar zemin kaplama
Epoksi Mortar  kaplama temizlenmesi kolay ve toz tutmayan bir zemin kaplamasıdır. . Kolay temizlenir yüksek oranda mekanik mukavemeti ve kimyasal dayanımı vardır.
Epoksi Mortar  kaplama, yeni beton zeminlerde veya  aşınmış, çukurlaşmış, zedelenmiş beton zemin yüzeylerini parlak, yoğun ve dayanımlı bir yüzey haline getirir. Kaplanan yüzeyi yarı pürüzlü veya tam pürüzlü bir hale getiren bir zemin kaplama türüdür. Kimyasal nitelikli bu kaplama ile zeminler hızlı, dayanıklı bir şekilde oluşturulabilir. Zemin kaplaması yapıldıktan yaklaşık bir gün sonra üzerinde yürüme için hazır hale gelir. Tam mekanik ve kimyasal dayanım için 7 gün beklenerek ağır yüke maruz bırakılmamalıdır.
Kullanım Alanları : 
Epoksi Mortar Kaplama, tüm endüstriyel döşemelerde, kimyasal fabrikalar, elektrik fabrikaları, makine fabrikaları, kimyasal fabrikalar,  otomotiv sektörü, tüm depolar ve ağır yüke maruz kalan tüm zeminlerde farklı renk tercihleri ile kullanılabilmektedir.

Self levelling zemin kaplama
Epoksi Self-Leveling zemin kaplama; temizlenmesi kolay ve toz tutmayan bir zemin kaplamasıdır. Kolay temizlenir orta oranda mekanik mukavemeti ve kimyasal dayanımı vardır.
Epoksi Self-Leveling zemin kaplama, yeni beton zeminlerde veya aşınmış, çukurlaşmış, zedelenmiş beton zemin yüzeylerini parlak, yoğun ve pürüzsüz bir hale getiren bir zemin kaplama türüdür. Kimyasal nitelikli bu kaplama ile zeminler hızlı, dayanıklı bir şekilde oluşturulabilir. Zemin kaplaması yapıldıktan yaklaşık bir gün sonra üzerinde yürüme için hazır hale gelir. Tam mekanik ve kimyasal dayanım için 7 gün beklenerek ağır yüke maruz bırakılmamalıdır.
Kullanım Alanları : Epoksi Self Leveling Kaplama, tüm endüstriyel döşemelerde, ilaç fabrikaları, hastaneler, kimyasal fabrikalar, hastaneler, elektrik fabrikaları, makine fabrikaları, gıda üretim tesisleri, kimyasal fabrikalar, tekstil fabrikaları, giyim atölyeleri, plastik üretim tesisleri, sergi salonlarında, otomotiv sektörü ve tüm depolarda farklı renk tercihleri ile kullanılabilmektedir.

Terrazzo zemin kaplama

Epoksi Terrazzo Zemin Kaplama
Terrazo Sistemler; içerisinde mermer, kuvartz, granit, cam veya diğer uygun agrega bulunan karışımın, özel çimento ya da epoksi bağlayıcı ile hazırlanarak uygulanması. Terrazo Sistemler, sınırsız renk ve dekorasyon özgürlüğüyle mimari yaratıcılık konusunda istenilen dizayn gücüne sahip. Terrazo sistemler, her türlü yüzeye uygulanabilen, çok yüksek fiziksel ve kimyasal mukavemetlere sahip. Uzun ömre sahip terrazo kaplamalar, kolay bakımı ve estetik görünümü ile en ekonomik seçim.
Kullanım Alanları : oteller, alışveriş merkezleri, süpermarketler, havaalanları, fuar ve sergi salonları, eğitim kurumları, restorantlar, konut ve sosyal tesisler ve benzeri tüm alanlarda kullanılıyor.


MİKRO-BETON  FLOOROPAL  ZEMİN KAPLAMALARI

Flooropal Mikrobeton Kaplamalar

Zeminlerde bitirme katmanı olarak kullanılan, güçlü mekanik özelliklere sahip, yüksek performanslı malzemelerdir.
Flooropal Mikrobetonlar, sanayide, sosyal alanlarda ve ticari mekânlarda kullanılan zemin kaplamaları olup pürüzsüz, terazisinde ve dekoratif zeminler oluştururlar. Mimari çözüm ürünü olarak projelerde çok hızlı ve yerinde imalat imkânı verirler. Mikrobetonlar, düşük çimento oranlı, toksik madde içermeyen ürünler olup, geri dönüştürülmüş malzeme içerikli olmaları dolayısı ile de çevre dostu ürünlerdir.
Mikrobetonlar, sanayi tesisleri ve depolama alanlarında, ofisler, konutlar ve galeri, dükkân, mağaza ve show-room gibi ticari alanlarda, sağlam, uzun ömürlü ve modern görünümlü zeminler oluştururlar.
Flooropal Mikrobeton serisi ürünler elle ya da pompa ile süratli bir şekilde uygulanabilirler. Önemli özelliklernden biri de, Flooropal Mikrobeton ile oluşturulan zeminlerin, aynı gün üzerinde yürünebilir ve çok süratle kullanıma açılabilir olmasıdır.

TAŞ ZEMİN UYGULAMALARI

Taş zemin özel olarak tamburlanmış doğal taşlar ile hazırlanan ve uygulanan dekoratif iç veya dış mekan zemin kaplamasıdır.
Karışımda kullanılan doğal taş büyüklüğü 2-4 mm arasında olmaktadır. Taşların doğal olmasından dolayı herhangi bir boya katkı maddesi kullanılmamaktadır. İstenilen (İç veya dış mekan) herhangi bir zemine kolayca uygulanabilmektedir.
Taş zemin düz renk , kırçıllı , geometrik çizgiler ve desenler , farklı yazı karakterleri ile yapılabilmektedir. Geniş bir uygulama alanı bulunmakta olup kullanıcılara geniş bir tasarım alanı sunulmaktadır.

Taş Zeminin Faydaları
• Yapısı itibari ile doğal ve asil görünümlüdür.
• Dekoratif ve sağlamdır.
• Kaymaz ve ergonomiktir.
• Kolay temizlenebilir.
• Masaj etkisi sağlar
• Yüksek Dirençlidir aşınmalara dayanıklıdır.

Taş Zemin Nerelerde Kullanılabilir
Dış Mekanlar
• Park ve Bahçeler
• Balkon ve Teraslar
• Yürüyüş Yolları
• Garajlar
• Havuz kenarları
• Çatılar

İç Mekanlar
• Ofisler
• Mağazalar
• Showroomlar
• Sağlık Tesisleri
• Koridorlar
0216 347 73 61 karnap@karnapmimarlik.com